Wygraj raj(d)

Wielki Post. Zaczął się w prawdzie kilka dni temu, ale na różne sposoby już go opisano, na wszelakie zanalizowano. A mnie cały czas nurtuje ta WIELKOŚĆ. Co zrobić, żeby to rzeczywiście był WIELKI czas.

W rajdzie do wielkości jest jedna zawodniczka bezkonkurencyjna. Taka, która wybroni się na każdym, nawet ostrym zakręcie. Zawsze wskazuje odpowiedni kierunek. Dyktuje trasy wymagające, ale najpiękniejsze. Motywuje jak nic innego. Jedyna, która wygrywa raj(d). Miłość 🙂

„Nie możemy robić rzeczy wielkich, możemy tylko robić rzeczy małe z wielką miłością”. Tylko miłość jest wyznacznikiem wielkości i to ona ma kierować wszystkim tym, co podejmujemy w Wielkim Poście. Do czegokolwiek podejdziemy bez niej okaże się porażką. Wszelkie nasze postanowienia mają właśnie w niej ćwiczyć. Z nią zaliczając nawet największą kraksę i tak można wrócić na trasę. To w miłości znajduje się siłę żeby zacząć od nowa.

Odcinkami specjalnymi są w Wielkim Poście miłość do Boga, do ludzi i do siebie samego. Jak na nich wygrać? Pięknym zwycięstwem na pierwszych dwóch jest po prostu poświęcenie czasu, obecność. U Markusa Zusaka trafiłam jakiś czas temu na wymowny fragment: „Nie odchodzić – akt wiary i miłości prawidłowo rozszyfrowywany przez dzieci”. No właśnie. A odcinek trzeci? Warto w wielkim czasie popatrzeć na wielkość swoich pragnień. Czy są odważne i godne Księżniczki, czy Księcia?

„Chcę abyście z tego tematu, który wam objawiłem, rozwinęli harmonijną Wielką Muzykę, a ponieważ natchnąłem was Niezniszczalnym Płomieniem, możecie, jeśli chcecie, wzbogacić temat własnymi myślami i pomysłami. A ja będę słuchał i radował się, że za waszą sprawą wielkie piękno wcieli się w pieśń” /Tolkien – Silmarillion/

„I was made to love You
I was made to find You
I was made just for You
Made to adore You
I was made to love
And be loved by You
You were here before me
You were waiting on me
And you said you’d keep me
Never would you leave me
I was made to love
and be loved by You”

2 myśli nt. „Wygraj raj(d)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *