Jak popełnić samobójstwo.

Nie mam po co żyć. Jest beznadziejnie. Nic dobrego mnie nie czeka. Chcę zniknąć. Uciec. Szybko, gdziekolwiek, na zawsze. Nikomu to nie zrobi różnicy. Lepiej im będzie beze mnie. Tylko udaję silnego, mam dość sztucznego uśmiechu. Chcę się zabić. Popełnić samobójstwo, powiesić, skoczyć, podciąć żyły, przedawkować lekarstwa, zastrzelić. Co wybrać? Jak odebrać sobie życie, żeby było skutecznie i nie bolało?

Takie myśli chodzą Ci po głowie? Zostań tu, proszę, jeszcze na chwilę.

Wiem, że chcesz się poddać i czujesz się słaby, ale masz w sobie dużo więcej siły niż Ci się wydaje. Przecież sam pewnie tego nieraz doświadczyłeś. Choćby w drobiazgach – wydawało Ci się, że nie przebiegniesz już ani metra, a zrobiłeś kolejny kilometr, myślałeś na egzaminie, że już nic sobie nie przypomnisz, a nagle coś przychodziło do głowy itd itp. Jesteś w stanie przez to przejść, serio.

Wiem, że wydaje Ci się, że nie ma wyjścia, ale przecież zawsze gdy zamykają się drzwi, zostaje jeszcze okno. Pewnie nie wyobrażasz sobie zmiany sytuacji, ale to naprawdę jest możliwe. Może tylko trzeba sięgnąć na półkę wyżej, a ono już tam na Ciebie czeka. Możliwe też, że to nie przyjdzie od razu, ale ten wysiłek będzie wart podjęcia, obiecuję.

Wiem, że wydaje Ci się, że jesteś sam, a Twoja śmierć nikomu nie zrobi różnicy. Zrobi. Jesteś jedyny i wyjątkowy. Nie chcę już patrzeć na ten potworny ból rodziców, którzy stracili w ten sposób dziecko. Nie chcę więcej widzieć jak się zamykają i popadają w rozpacz. Nie chcę słyszeć łamiącego się głosu przyjaciół. Nie chcę czuć tego wszystkiego, co zostawia ze sobą strata kogoś w ten sposób.

Wiem, że wydaje Ci się, że jesteś niepotrzebny. Przypomnij sobie znowu drobiazgi – pożyczyłeś komuś notatki, podałeś dziecku piłkę, zrobiłeś herbatę, zatroszczyłeś jakkolwiek? Na pewno. A wiesz, że nikt inny by tego nie zrobił? Nikt inny by tego TAK nie zrobił. Jesteś potrzebny.

Wiem, że wydaje Ci się, że jesteś beznadziejny. Guzik prawda. Założę się, że masz jakiś talent, który nawet jeśli nie pozwala na bycie wybitnym specjalistą, to przynajmniej daje radochę i poczucie spełnienia. Jest na tym świecie tak wiele rzeczy, którymi można się pasjonować. Znajdź tę pasję, albo przynajmniej małe hobby, zainteresowanie i poświęć temu jakiś kawał swojego serca.

Życzę Ci wiary – bo ona daje piękną perspektywę (również na to życie tu i teraz!), życzę nadziei – bo ona pozwoli Ci się podnieść, życzę miłości – prawdziwej, unoszącej.

Daj sobie pomóc. Proszę. Zadzwoń pod jeden z tych numerów:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
800 112 800 – Telefon Nadziei dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej
fiutjoanna@gmail.com – a to mój mail. Nie jestem specjalistką, ale wysłucham, gdy zechcesz.

Modlę się za Ciebie.

——————————

Ta akcja to takie hakowanie Googla, żeby w pierwszych wynikach wyszukiwania pokazywał pozytywne treści.  Zapoczątkował ją Stay Fly. Dzięki za inspirację!

Masz bloga? Dołącz. Tutaj szczegóły.

4 myśli w temacie “Jak popełnić samobójstwo.

  1. Dobrze, że to napisałaś. Bardzo potrzebny tekst, tym bardziej, że nawet nie zdajemy sobie spawy jak wiele osób z naszego najbliższego otoczenia potrzebuje takich słów otuchy i delikatnego „pchnięcia” w odpowiednim kierunku.
    Sam czasem tego potrzebuję, sam miewałem myśli, których mieć nie powinienem. 🙂

    Nie każdy jednak umie sam sobie pomóc, a dobre słowo, takie jak TO, pomaga bardzo – samo w sobie.

    Pozdrawiam 🙂

  2. Autorka probuje wocic do blogosfery. I hashtagow uzywac ###### No super!

    „fiutjoanna@gmail.com – a to mój mail. Nie jestem specjalistką, ale wysłucham, gdy zechcesz.” – naprawdę? ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *